Event detail - PRADĚDEČKŮV TRAKTOR


Events

Insert into calendar Backwards register Event participants

PRADĚDEČKŮV TRAKTOR
Organiser Národní zemědělské museum ... http://nzm.cz
Date of opening 01.06.2013 - 02.06.2013 This event is already came out
Country
 Czech Republic
City Čáslav
Place name Národní zemědělské museum
Registered no. 2 people, 1 vehicles
Coordinator sheriff ... responsible for organizing of this event
Photograph sheriff ... authorized official photographer
Added by sheriff ... added here this meeting (18.11.2012)

1.-2.6.2013 - PRADĚDEČKŮV TRAKTOR - Tradiční akce Národního zemědělského muzea v Čáslavi více info na (www.nzm.cz)

Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi je pobočkou NZM Praha se specializací na studium a prezentaci historické i současné techniky používané v zemědělství. V rozsáhlých objektech bývalého vojenského autoparku se nachází depozitáře a expozice, zaměřené především na mechanizaci rostlinné výroby, energetické zdroje v zemědělství a dopravu. Unikátní sbírka traktorů a historických oradel patří mezi nejvýznamnější a největší podobné sbírky v Evropě.

Muzeum zemědělské techniky může svým návštěvníkům nabídnout několikahodinový program, a návštěvu muzea je možné spojit i s návštěvou řady pamětihodností v okolí. Přímo v Čáslavi se nalézá jedno z nejstarších městských muzeí v Čechách, nedaleko je NZM Kačina - Muzeum českého venkova, Kutná Hora se svými památkami, novogotický zámek Žleby i obora s bílými jeleny v Žehušicích.

Expozice

Dřinu strojům? Dřinu strojům!

Nově vybudovaná expozice Dřinu strojům? Dřinu strojům! V kontextu s významnými českými i světovými událostmi je prezentován na pozadí rozvoje celé společnosti vývoj nejen zemědělské techniky, respektive vývoj využívání energie v oblasti pohonu strojů. Hlavní linii tvoří dějiny zemědělského strojnictví, vedlejší pak dějiny podnikání ve strojnictví zemědělském, které v každém časovém období reprezentují česká jména a významné české firmy.

Součástí expozice je i dětský program, který je umístěn v přilehlé místnosti hlavní výstavní haly. Malí návštěvníci mohou využít hru na PC, elektronický kvíz, dále mohou na jednotlivých místech postupně vykreslovat traktor, případně i tvořit vlastní kresby. Další z možností je vlastní sestavování různých převodů, skládání puzzle a v neposlední řadě i možnost využití šlapacích traktůrků, které jsou k dispozici v pokladně muzea.

Historické traktory

Ucelený přehled traktorů a zemědělských parních strojů, převážně z první poloviny 20.století

Sklízecí mlátičky

Prezentace sklízecích mlátiček (kombajnů), používaných v zemědělství

Zpřístupněné depozitáře

Stabilní motory

V depozitáři stabilních motorů uvidí návštěvníci množství exponátů řady světových výrobců. Návštěvník zde může obdivovat různorodost konstrukcí, technické zpracování i zdařilé estetická provedení práce našich předků.

Obilní mlátičky

Depozitář představuje systémy strojů pro mlácení obilí, jež měly vliv i na pozdější vznik kombajnů. Zachycuje vývoj v mlácení od cepů ručních a mechanických, přes jednoduché mlátičky až po dokonalejší mlátičky čistící.

Aktivity

Pradědečkův traktor

Předvádění historických traktorů, parních strojů a dalších exponátů v chodu, bohatý doprovodný program. Vždy první víkend v červnu


To this event registered as they will arrive

Participated  2 1 + 1
Not participated  0
Not yet confirmed  0

Came Club member Will go with car His comment Morality
sheriff
Mazda B2500

Zdar Traktoristi doufám že se ukážete na některým ze srazů v roce 2013?

100 % Morality
+1 Mazda B2500 Zdar Traktoristi doufám že se ukážete na některým ze srazů v roce 2013?
100 %

Discussion about the event

New topic

Events